Metody na czystość

Czyszczenie suchą parą a chemiczne czyszczenie

Gorąca para wodna posiada podstawowe dwie zalety: dezynfekuje szybko (nawet w 7 sekund) i bez użycia szkodliwych chemikaliów. Zabija bakterie, wirusy oraz pleśń. I nie trzeba długo wietrzyć pomieszczeń i wnętrza samochodu, by niebezpieczne opary zniknęły z powietrza.

Szereg procesów chemicznych składających się na technologię czyszczenia parą, polega na prostej zasadzie: gorąca woda zamienia zawarte w niej minerały w nanokryształki, które niszczą pasożyty i niebezpieczne żyjątka czające się w trudno dostępnych miejscach. Niszczy ich błony komórkowe, przez co ich maleńkie ciałka wyparowują. (por. badania przeprowadzane przez wiele uniwersytetów, m.in. zobacz tutaj).

W naszej ekomyjni z Działdowa wykorzystujemy system suchej pary, a tylko 5-6 procent wody zużywanej przy klasycznych systemach parowych. Dzięki temu możemy go użyć np. do wymagającego ostrożności czyszczenia elewacji. W Działdowie wielu właścicieli może się pochwalić odnowionymi ścianami domostw, skutecznie ocalonymi przed brudem przez Eko Kropelkę. Zobacz, czym wygrywa „sucha para” z tradycyjnymi detergentami służącymi do mycia samochodów i zobacz, jaki sprzęt możemy dla Ciebie wyczyścić lub po prostu zadzwoń do najlepszego przedsiębiorstwa zajmującego się sprzątaniem w Działdowie – tel. 519 173 308.


  • Facebook